Яку пилку вибрати?
Асортимент пилок ділиться:
Двигун електропили повторює конструкцію болгарки, має ротор та стартер. Може бути щітковим або безщітковим. Головним критерієм якості пили є мідна обмотка ротора та статора. Дешеві пили мають у кращому випадку обміднену обмотку. Це робиться для того, щоб здешевити продукцію та бути конкурентним на ринку. Замінники міді не витримують високих напруг і постійних навантажень. Тому у електропили з обмідненою або алюмінієвою обмоткою моторесурс двигуна вдвічі нижче, ніж з обмоткою з мідного дроту.
Важливим критерієм при виборі електропили є захист двигуна від перевантаження. Ця функція не дає перевантажити двигун і захищає двигун від перегріву. Коли двигун перегрівається, електропила іде на захист до моменту остигання. Після якого часу пилкою можна працювати, не боячись поломки.
Моторесурс електропили залежить від матеріалу шестерень у двигуні. Вони можуть бути пластмасовими чи металевими. Ресурс пластмасових шестерень, менший за ресурс металевих. Пластмасові шестерні ламаються, або зношуються до ковзання в зачепах. Тому при виборі звертайте на це увагу.
Потужність двигуна від 800 Вт до 300 Вт, чим потужніша, тим ККД вищий і моторесурс більший. Популярна потужність 1800 - 2200 Вт.
Наявність плавного пуску двигуна дозволяє плавно врізатись у деревину, але ця функція не є ключовою при виборі пили.
Головна перевага електропили, невибагливість у використанні. Для роботи потрібна електрична мережа та олія для ланцюга. Не вимагає постійного технічного обслуговування, оскільки не має фільтрів та двигуна внутрішнього згоряння. Основний мінус, прив'язка до електричної мережі, слід за собою тягати провід. Боїться перегріву.
Конструкція двигуна акумуляторної пилки повторює конструкцію двигуна електропили, так само складається з ротора та статора, але щіток не має. Основні переваги безщіткового двигуна: витримує великі навантаження, не перегрівається. Тип живлення – акумулятор. Працює тихо, не забруднює довкілля.
Акумулятор потребує інтервальної зарядки. Пила з батареєю в 4 ампер/години зробить приблизно до 70-80 різів. Асортимент батарей починається з 4 Ам/год до 24 Ам/год. Для оптимальної роботи потрібно мати два акумулятори, один працює, другий заряджається. Використовувані для зарядки станції відрізняються за зарядки, бувають швидкі зарядки, вони ж імпульсні і звичайні. Імпульсна заряджає вдвічі швидше, ніж звичайна зарядка.
Потужність батареї може змінюватись від 18 до 54 Вольт. При виборі слід враховувати, що всі акумуляторні батареї мають максимальну та номінальну потужність. Найпоширеніша максимальна потужність батареї 40 Вольт, номінальна 36 Вольт. Підбір повинен здійснюватися за номінальною потужністю, оскільки це буде постійним показником під час використання батареї.
Цей вид пилок тільки починає розвиватися, але на цьому ринку вже сформувалися лідери. Не кожна торгова марка може похвалитися наявністю професійної та хобі лінійки акумуляторних пилок. Основні лідери Хускварна та Штіль, Девольт поступово відвойовують позиції у цьому сегменті. Основні відмінності двох лінійок один від одного: швидкість ланцюга, потужність двигуна, захист від перевантаження двигуна та опадів, можливість встановити довгу шину.
Варто звернути особливу увагу на випадки використання замість олії для ланцюга, відпрацьованої олії, для мастила ріжучої гарнітури. Це може призвести до заміни маслонасоса, так як у відпрацюванні містяться частинки дрібної металевої стружки. Ланцюг завжди повинен бути заточений, шина без зносу, тоді пила служитиме вірою та правдою.
Переваги акумуляторної пилки – порівняно легка, тиха, можливість підбирати різні за силою струму акумулятори. Майже всі бренди роблять так, щоб один акумулятор підходив до всієї акумуляторної лінійки бренду. Основний мінус, акумулятори бояться морозів і сильної спеки. Прив'язуючи до електричної мережі, через певний час батареї потрібно заряджати.
Головна перевага бензопили від електричних аналогів, у тому, що вона не потребує електричної мережі. Застосовується для валки лісу, заготівлі дров, залежить від потужності пили. Використовується паливо, суміш бензину та олії. Пропорція залежить від якості олії. Бензопила потребує більшого догляду; чищення та заміна повітряного та паливного фільтра. Потрібно стежити, який бензин і масло заливаєте. Також слід звертати увагу, в якому стані знаходиться ланцюг і шина, від цього залежить якість різу і теплове навантаження на двигун.
Бензопили поділяються за потужністю двигуна:
900 Вт – 1800 Вт | Хобі клас |
2000 Вт – 2400 Вт | Напівпрофесійний клас |
2500 Вт – 3400 Вт | Професійний клас |
3400 Вт та вище | Професійний + |
Малопотужні бензопили, хобі класу називають сучкорізами, валити великі дерева цими пилками не продуктивно через низькі показники потужності двигуна, зате вони добре справляються з кроною дерев. Також застосовуються для заготівлі дров та очищення присадибних територій. Найпопулярніші моделі бензопил-сучкорізів – Husqvarna 120; Husqvarna 130 та Husqvarna 135.
Далі йде напівпрофесійна лінійка, вона універсальніша, ніж попередня категорія бензопил. При невеликих розмірах потужність двигуна набагато вище. Що дозволяє, впорається з важчими завданнями. Одна з найпопулярніших моделей Husqvarna 435.
Професійну лінійку бензопіл відрізняє: тривала робота та висока продуктивність. Найпопулярніша бензопила цієї категорії Husqvarna 365.
Одна з відмінностей профілю лінійки від хобі класу полягає в тривалості роботи. Критерій оцінки профі класу: 80% – часу працює, 20% – часу відпочиває. Показник хобі класу: 40% – часу працює, 60% – часу відпочиває. Усі бензопили мають повітряну систему охолодження. Якщо пилу перегріти це позначиться на поршневій системі, з'являться задираки, доведеться робити капітальний ремонт двигуна. Щоб уникнути подібної ситуації у всіх професійних лінійках, бензопил стоїть магнієвий картер, він добре відводить тепло і є високоміцним матеріалом.
Висновки:
Акумуляторні пили майбутнє, яке поступово стає реальністю, дедалі більше відвойовують ринок у бензопил. Ці пилки не вибагливі у використанні, не вимагають серйозних знань у пристрої двигуна, натиснув на клавішу пуску, пила працює. Ціна складається з двох критеріїв: ціна за каркас та ціна за акумулятор. Ціна акумулятора може сягати 60% всієї ціни пили, все залежить від потужності в Амперах акумулятора.
Бензопили все економічніші, викидів у навколишнє середовище все менше і менше, але вони складні у використанні і більш вибагливі. Чи не замінні, де немає електрики. Ціна залежить від потужності двигуна.
Електричні пилки, не вибагливі у використанні, для запуску потрібна електрика. Ціна в порівнянні з акумуляторними та бензопилами найнижча.
На ринку України є велика кількість пропозицій, від багатьох виробників пилок, починаючи від іменитих брендів, Husqvarna, Oleo-Mac, Alko, ECHO, закінчуючи китайськими підробками. При покупці обов'язково звертайте увагу на сервісну підтримку бренду, гарантія може змінюватись від одного року до трьох років. Намагайтеся купувати пили у спеціалізованих центрах з продажу садової техніки. Як правило, на базі магазину є сервісний центр з гарантійного та післягарантійного обслуговування техніки. Це заощадить Ваш час та гроші.
Сподіваємося, що ця стаття стала для Вас корисною та допоможе розібратися при виборі пили. Великий асортимент бензопил Ви знайдете у нашому каталозі. При покупці в інтернет-магазині STALEVAR.UA, Ви отримуєте гарантійну та післягарантійну підтримку, швидку доставку на адресу отримання, програму лояльності. Зробити замовлення можна будь-яким зручним для Вас способом, через кошик або за телефоном 0800502911 (дзвінки безкоштовно).