Як правильно обрати бензопилу та на що слід звертати увагу?

 

При виборі бензопили пам'ятайте, що покупка може призвести до втрати часу і фінансів. Не слід керуватися лише ціною. Для того, щоб зробити правильний вибір, потрібно відповісти на кілька запитань:

 

Як часто працюватиме бензопила?

Одна з відмінностей профі-лінійки від хобі-класу полягає в тривалості роботи. Критерій оцінки профі класу: 80% – часу працює, 20% – часу відпочиває. Показник хобі класу: 40% – часу працює, 60% – часу відпочиває. Усі бензопили мають повітряну систему охолодження. Якщо пилу перегріти це позначиться на поршневій системі, з'являться задираки, доведеться робити капітальний ремонт двигуна. Щоб уникнути подібної ситуації у всіх професійних лінійках, бензопил стоїть магнієвий картер, він добре відводить тепло і є високоміцним матеріалом.

 

У яких роботах використовуватиметься бензопила?
 

Бензопили поділяються за потужністю двигуна:

900 Вт – 1800 Вт Хобі класс
2000 Вт – 2400 Вт Напівпрофесійний клас
2500 Вт – 3400 Вт Професійний клас
3400 Вт та вище Професійний +

 

Малопотужні бензопили, хобі класу називають сучкорізами, валити великі дерева цими пилками не продуктивно через низькі показники потужності двигуна, зате вони добре справляються з кроною дерев. Також застосовуються для заготівлі дров та очищення присадибних територій. Найпопулярніші моделі бензопил-сучкорізів – Husqvarna 120; Husqvarna 130; Husqvarna 135 та STIHL 180.
Далі йде напівпрофесійна лінійка, вона універсальніша, ніж попередня категорія бензопил. При невеликих розмірах потужність двигуна набагато вище. Що дозволяє, впорається з складнішими завданнями. Одні з найпопулярніших моделей Husqvarna 435 і STIHL 211.

Професійну лінійку бензопил відрізняє: тривала робота та висока продуктивність. Найпопулярніші бензопили цієї категорії Husqvarna 365 та STIHL 361.

 

Яка оптимальна довжина шини?

Все залежить від поставлених завдань, найпоширеніша довжина шини – 35 см, переважно її ставлять на пилки хобі класу. Чим потужніший бензопила, тим шина буде довшою. Якщо поставити довгу шину на малопотужну пилку, це може призвести до заміни поршневої групи через перегрівання двигуна. Для кожної моделі бензопили є рекомендації щодо встановлення максимальної довжини шини. Так само потрібно знати, що не завжди зручно працювати довгою шиною, тому при виборі бензопили на основі довгої шини, враховуйте специфіку своєї роботи.

 

Що таке праймер на бензопілі?

Праймер служить для закачування бензину в карбюратор бензопили, що полегшує запуск.

 

Що таке антивібраційна система?

Основна функція антивібраційної системи - гасити вібрації бензопили, що виходять від двигуна на рукоятку, це дозволяє оператору не відчувати втому і збільшити тривалість роботи бензопилою. Не забуваємо, що робота пилкою може впливати на суглоби і на серцево-судинну систему людини. Наприклад: Husqvarna розробила свою антивібраційну систему, яка має принцип двох мас і дозволяє зменшити вплив вібрації від роботи з бензопилою на оператора.

 

Що таке система очищення повітря?

Цьому питанню потрібно приділяти особливу увагу, основним показником якості бензопили є наявність системи очищення повітря від абразиву. Абразив – це крихти пилу від зрізаного дерева або розрізаних дощок, потрапляють у повітряний фільтр бензопили. При поганій системі очищення повітря абразив проникає через фільтр, потрапляє в карбюратор, далі в камеру згоряння, це призводить до задир у поршневій системі, далі капітальний ремонт двигуна.
У цьому плані компанія Husqvarna випереджає своїх основних конкурентів, розроблена технологія під назвою Air injection – відцентрова система очищення повітря дозволяє збільшити інтервали обслуговування повітряного фільтру та берегти поршневу групу бензопили.

 

Споживання палива
Багато виробників заявляють про низьке споживання палива, але не всі виробники справді можуть цим похвалитися. Далі заяв справа не йде. На даний момент є дві технології, які схожі одна на одну: перша – X-TORQ® від Husqvarna та друга – 2MIX від STIHL. Завдяки цим технологіям споживається менше палива, відповідно менше викидається вихлопних газів. Тільки Husqvarna може похвалитися тим, що навіть на бензопили хобі класу встановлюються технологічно нові двигуни із системою X-TORQ®.

 

Вага бензопили

Вага бензопили залежить від кількох факторів:
- Довжина шини - кожен дюйм шини додає вагу.
- Наявність антивібраційної системи - повинна складатися з металевих демпферів, які гасять вібрацію.
 - Якість пластику – пластик має бути відповідної товщини, а не ламався як фольга у руках.
- Матеріал картера – у різних класах бензопил встановлюють різний картер. У профі лінійці магнієвий картер, в хобі класі пластиковий.
Тому кожна додаткова опція додає ваги, практично всі виробники бензопил намагаються оптимізувати вагу, намагаються зробити пилу легкою і продуктивною, але не у всіх виходить.

 

Яке паливо заливати у бензопилу?

Паливо має бути не менше 90 октанового числа, ми радимо заливати 92 марки бензину. У цьому паливі менше присадок, які є у 95 марці і, головне, не лити спиртовий бензин.

 

Олія для ланцюга

Головна умова довгої роботи маслонасоса, для змащування ланцюга слід заливати масло для ланцюга, у жодному разі не лити відпрацьовану олію з двигунів (відпрацювання). У ньому містяться дрібні частинки абразиву, які поступово руйнують маслонасос.

 

Чи потрібно обкатувати бензопилу?

Це питання обросло бородою. Як радять гаражні фахівці, потрібно спалити три-чотири бачки палива на холостому ходу, після чого бензопилу можна навантажувати на 100%. Варто ще раз сказати, що обкатувати бензопилу не потрібно, це двотактні високоборотисті двигуни, які люблять високі обороти. Єдино на перший літр палива, зробіть пропорцію олія/бензину, на один літр бензину - 40 міліграм хорошої олії, наприклад Хускварна. Далі пропорцію можна зменшити до 20 мл за умови, що ця олія від Хускварна. Для решти масел пропорція може коливатися від 25 до 50 міліграм на один літр бензину.

 

Ціна бензопили

Ціна залежить від перерахованих вище факторів. Чим більше опцій на фірмовій бензопилі, тим вища ціна. Якість дешевою бути не може, тим більше покупка не на один рік. Китайські виробники намагаються виграти не якістю, а кількістю опцій, що надаються, але навіть у них зустрічаються, варті уваги бензопили. Не все залежить від техніки, потрібно знати, як використовувати цю техніку. В умілих і господарських руках будь-яка техніка за винятком повного «г..» служитиме вірою і правдою, виходячи зі свого моторесурсу.

На ринку України є велика кількість пропозицій, від багатьох виробників бензопил, починаючи від іменитих брендів, Husqvarna, STIHL, Oleo-Mac, Alko, ECHO, закінчуючи китайськими підробками. При покупці обов'язково звертайте увагу на сервісну підтримку бренду, гарантія може змінюватись від одного року до трьох років. Намагайтеся купувати бензопили у спеціалізованих центрах з продажу садової техніки. Як правило, на базі магазину є сервісний центр з гарантійного та післягарантійного обслуговування техніки. Це заощадить Ваш час та гроші.

 

Сподіваємося, що ця стаття стала для Вас корисною та допоможе розібратися при виборі бензопили. Великий асортимент бензопил Ви знайдете у нашому каталозі. При покупці в інтернет-магазині STALEVAR.UA, Ви отримуєте гарантійну та післягарантійну підтримку, швидку доставку на адресу отримання, програму лояльності. 
Зробити замовлення можна будь-яким зручним для Вас способом, через кошик або за телефоном 0800502911 (дзвінки безкоштовно).