Якщо у Вас велика територія та велике бажання стригти газон, тоді ця стаття буде корисною та дозволить обрати трактор для стрижки газону.

На ринку представлений великий асортимент тракторів-газонокосарок, ми розповімо про основні параметри, якими слід підбирати трактор.

Ширина деки та ножова система

Ширина деки може варіюватися від 70 до 120 см. Вибір деки залежить від умов, у яких працюватиме трактор, що більше територія, то ширше знадобиться дека. Для складних ділянок, наприклад: сад, велика ширина деки може бути перешкодою для якісного виконання робіт. Так само не забуваємо чим ширше дека, тим ціна трактора зростає.  

Ножова система може складатися з одного, двох чи трьох ножів. Чим більше ножів, тим якісніша стрижка газону. В основному на тракторах використовується система із двох ножів.

Принцип роботи деки полягає в наступному, клиновий ремінь заводиться в ролики, які встановлені на деці та на двигуні. Запустити деку можна, тільки при працюючому двигуні, за допомогою клавіші або важеля, у різних виробників запуск деки може відрізнятися, але не суттєво.

Двигун

Виробники можуть бути різні, потужність може починатися від 4 конячок та доходити до 20 кінських сил. Преміум клас двигунів: Kawasaki; Briggs&Stratton; Honda Середній клас: Lancin. Моторесурс двигунів преміум класу вищий, ніж у виробників середнього класу, тому при виборі трактора на підставі цього критерію враховуйте, що ціна за двигун преміум класу буде вищою. Так само ціна може відрізнятись від кількості циліндрів у двигуні. Двоциліндрові двигуни за параметрами вищі і дорожчі за одноциліндрові.

Коробка передач

Поділяється на два види:

  • Гідравлічна – коробка передач має схожий принцип з автоматичною коробкою передач на автомобілі. У тракторі стоїть гідравлічна муфта, яка спрацьовуючи, перемикає швидкість. 
  • Механічна – коробка передач, так само схожа на автомобільну, за одним винятком, педалі зчеплення немає, цю функцію виконує педаль гальма. Для того щоб переключити швидкість потрібно зупинитися, тримаючи ногу на педалі гальма переключити рукою швидкість за допомогою важеля, який встановлений на коробці передач, як правило, його встановлюють з правого боку у напрямку руху.

Яка коробка передач краща?

Дві коробки передач досить практичні і зарекомендували себе з кращого боку, тому при виборі за даним критерієм, Ви повинні розуміти, що трактор з гідравлічною коробкою передач буде коштувати на 20% дорожче ніж, трактор з механікою.

Колеса

Практично у кожного виробника тракторів власний розмір коліс, не існує уніфікованої розмірної лінійки коліс, яка б підходила до всіх брендів.

Передні колеса завжди будуть менше задніх коліс, для рівномірного розподілу ваги по площі газону, щоб уникнути утворення колії та виривання ґрунту. Обов'язково слід стежити за тиском у колесах, оскільки це може спричинити погіршення маневреності трактора та надмірного тиску на ґрунт газону..

Додаткове навісне обладнання

Навісне обладнання ділиться:

  • Обладнання, яке вішається попереду трактора - для того, щоб поставити на трактор навісне обладнання: сніговий відвал, косарку та інші опції, переконайтеся в тому, наскільки це обладнання підходить до певної модифікації трактора.

Слід знати, для того щоб встановити додаткові опції на трактор, необхідно скинути деку, завести ремінь на всі ролики, переконається в правильності установки ременя. Після цього увімкнути двигун, ще раз перевірити установку ременя, і лише після цього можна використовувати обладнання за призначенням.

Фари

Не всі трактори відразу комплектуються фарами, все залежить від комплектації, можуть залишати виходи для подальшого придбання та встановлення фар.

Сидіння   

Може бути м'яким або твердим, з підлокітниками та без. Наприклад: трактори Husqvarna додатково комплектуються підсклянниками.

Обслуговування

Усі трактори - газонокосарки повинні проходити системне обслуговування на сертифікованих сервісних центрах. Для визначення часу проведення обслуговування, практично на всіх тракторах стоїть датчик годинника, який фіксує час роботи трактора, обов'язково дотримуйтесь схеми проведення обслуговування, яка вказана в інструкції з обслуговування трактора.

Основні побажання: вчасно міняйте масло та точіть ножі.

Який бренд тракторів вибрати?

На ринку представлені такі бренди Husqvarna; STIHL; AL-KO; STIGA; Oleo-mac; Solo. У кожного виробника тракторів - газонокосарок є свої плюси та мінуси. Хочеться окремо виділити трактори Husqvarna, маневреність, надійність стали запорукою успіху цього бренду.

Чи потрібна передпродажна підготовка?

Кожен трактор повинен пройти передпродажну підготовку у дилера, що представляє конкретний бренд. Тут перераховані основні показники, за якими відбувається перевірка:

- перевірити рівень олії;

- перевірити роботу двигуна;

- перевірити роботу датчиків/електропроводки;

- при вставанні з сидіння вимикається двигун;

- перевірити роботу деки;

- перевірити тиск у шинах;

- перевірити рух назад/вперед;

- звільнити повітря із гідравліки;

- після перевірки всіх вузлів, дилер може віддавати трактор клієнту.

Гарантія

Кожен виробник встановлює свій термін гарантії на техніку, як правило, вона становить до 2 років, гарантійний талон з даними покупця вноситься в електронну базу даних, клієнту не потрібно мати паперовий талон, при поломці він називає свої дані телефон, ПІБ. Вся історія клієнта зберігається в електронному вигляді.

Магазин JOHN STALEVAR є офіційним дилером торгових марок Husqvarna; STIHL; AL-KO; STIGA; Oleo-mac; Solo. Наші фахівці допоможуть із вибором техніки, зроблять передпродажну підготовку, доставлять у будь-яку точку України. Ми чекаємо на Ваш дзвінок, наші телефони: 067 249 32 24; 800 502 911.