Кожен домогосподар прагне, до того, щоб його ділянка була доглянута і красива. Настає пора року, коли починається фаза активного зростання трави. Виникає питання, якими засобами можна привести ділянку у доглянутий вигляд. У цій статті йтиметься про те, як підібрати мотокосу.

Мотокоси діляться три види:

А) Мотокоси для домашнього використання – Хобі клас

Головна відмінність цих мотокос полягає в тому, що вони не розраховані на великі території, їх потужність становить від 600 Вт до 1200 Вт. Застосовуються для догляду за ділянкою до 8 соток.

Б) Мотокоси для напівпрофесійного використання – Напівпрофі клас

Напівпрофесійний клас підходять для тих, чия ділянка більша за 8, але не більше 15 соток. Потужність цих мотокос доходить до 2200 Вт.

В) Мотокоси для професійного використання – Профі клас

Дані мотокоси розраховані на щоденне використання. Основне місце застосування - це комунальні підприємства.

Г) Мотокоси для лісогосподарств - Кущорізи

Кущорізи застосовуються для зачистки від дрібної порослі на лісозаготівельних підприємствах.

Які типи двигуна встановлюються на мотокоси?

Двигуни поділяються на два види:

 • Двотактні двигуни - застосовуються в більшості випадків. Відмінні риси: необхідно розбавляти двотактне масло з бензином і заливати цю суміш у паливний бак.

Плюси: двигун працює в будь-яких положеннях щодо землі.

Мінуси: потрібно стежити за кількістю, якістю і терміном придатності масла, що додається, в бензин. Боїться перегріву.

 • Чотиритактні двигуни – не настільки поширені, як двотактні. Особливості: чотиритактна олія додається в масляний бак окремо від бензину.

Плюси: завдяки маслу, яке заливається окремо від бензину, двигун не так перегрівається на відміну від двотактного двигуна. Так само забирається ймовірність додавання поганої олії в бензин.

Мінуси: чотиритактний двигун не може працювати в різних положеннях, якщо його нахилити ближче до землі, він може затихнути, і не завестися через попадання олії в карбюратор. Усунення цієї поломки можливе лише чищенням карбюратора.

Які бувають підвіси?

 • Ранцевий підвіс – Для полегшення роботи з мотокосою, система підвісу розподілена за принципом ранця на два плечі.

Плюси: вага мотокоси однаково розподілена на два плечі, завдяки цьому дизайну відбувається зменшення навантаження на спину.

Мінус: ціна

 • Через плече – принцип кріплення через одне плече.

Плюс: ціна

Мінус: вага мотокоси розподілена не рівномірно, велике навантаження на спину і плечі.

Комплектація

Комплектацію можна розділити на два види залежно від бренду та країни виробника. Практично всі китайські бренди славляться широкою комплектацією своїх інструментів. Відомі бренди не настільки щедрі своєю комплектацією. Так що коли зробите свій вибір, обов'язково уточніть наявність мінімальної комплектації з: ножа, котушки з ліскою, підвісу у вигляді ранця, захисного кожуха, ключів для збору мотокоси..

Редуктор

Усі редуктори діляться на два види:

 • Посилений редуктор – в основному ці редуктори ставляться на професійній лінійці мотокос. Завдяки посиленим шестерням та міцному корпусу, редуктор витримує більш тривалі навантаження.
 • Звичайний редуктор – ставиться у мотокосах хобі класу.

Вал

Вали бувають двох типів:

 • Гнучкий вал – зазвичай зустрічається у малопотужних мотокосах. Не рекомендується на гнучкий вал ставити ніж, оскільки його орбітальна сила може розбити вал та редуктор.
 • Жорсткий вал – практичніший, з легкістю витримує роботу ножа.

Обслуговування

Усі мотокоси повинні проходити планове обслуговування:

 • змащення редуктора;
 • змащення вала;
 • чистку вихлопної системи;
 • перевірку роботи тросика газу;
 • заміна свічок запалювання;
 • трапляються випадки, доводиться чистити карбюратор.

Для двотактних двигунів передбачено після роботи зливати/випалювати паливо. Це збільшить роботу Вашого карбюратора.

Який бренд вибрати?

В першу чергу звертайте увагу на історію бренду та відгуки, основні гравці: Husqvarna; Oleo-mac; STIHL; AL-KO. Далі дивіться на сервісну підтримку, термін гарантії та наявність авторизованих сервісних центрів. Обов'язково отримайте консультацію щодо використання мотокоси.

У магазині JOHN STALEVAR, наші консультанти допоможуть з вибором, зроблять передпродажну підготовку, відправлять за вказаною адресою. Чекаємо на Ваш дзвінок: Телефон 800 502 911; 067 249 32 24.