Обслуговування присадибної ділянки стає більш простим і менш витратним, коли йдеться про газонокосарку-робота. У цій статті йтиметься про те, як вибрати і на що слід звертати увагу при виборі цього гаджета.

Усі газонокосарки-роботи розраховані на певну територію:

Це зумовлено ємністю акумулятора та шириною деки.

Почніть з калькуляції площі, визначте довжину, ширину та конфігурацію майбутнього газону. Найкраще установку робота робити, коли газон тільки формується.

Газон буває двох видів:

  • Газон рулонний
  • Газон самостійного посіву.

Як у першому, так і в другому випадку потрібно заздалегідь розуміти, який тип газону, його конфігурація, наявність проблемних ділянок. Якщо не врахувати всі нюанси при підключенні робота, можуть виникнути несправності, які важко буде усунути. Наприклад: наявність на ділянці електричних силових кабелів забиває сигнал контурного кабелю своїм електромагнітним полем, блокування сигналу призводить до того, що робот не може знайти шлях на станцію підзарядки.

Кабель закладається двома способами:

  • На поверхні газону – найпоширеніший тип укладання. Кабель розмотується і кілочками кріпиться до газону.

Плюси: з такою укладкою, можна легко визначити місце розриву, якщо таке має місце. Поступово, через рік - два, трава сховає кабель, але глибина занурення буде оптимальною для визначення та усунення розриву в кабелі.

Мінуси: не тривалий час кабель буде видно, доки трава його не приховає.

  • На певну глибину  – кабель укладається на максимальну глибину до 15 см, за допомогою спеціальної машини для укладки або штик лопати.

Плюси: головна перевага такого укладання полягає в тому, що можна сміливо працювати газоном скарифікатором, не запам'ятовуючи місце прокладання кабелю.

Мінуси: при розриві кабелю набагато важче визначити місце розриву, кабель з кожним роком все глибше йтиме під землю, шар скошеної трави буде збільшуватися, поступово погіршиться сигнал і робот перестане знаходити шлях на зарядну станцію..

Місцерозташування зарядної станції

Визначте розташування зарядної станції, воно має бути поруч із джерелом живлення. Майданчик під станцію має бути рівним, горизонтальне відхилення не повинно перевищувати +/-5 градусів. Для того щоб робот міг вільно заїхати на станцію підзарядки в радіусі 1.5-3 метри не повинно бути перешкод. Багато роботів - газонокосарок не бояться впливу ультрафіолетових променів, але бажано помістити станцію підзарядки в затемненому місці..

Яким чином газонокосарка-робот повертається на станцію заряджання?

Є кілька шляхів повернення робота на зарядну станцію:

А) По контурному кабелю.

Б) По напрямному кабелю.

В) По сигналу, що виходить від бази зарядки.

Тільки роботи Хускварна володіють трьома типами повернення.

Що робити, якщо пішов дощ?

Існує два типи роботів:

  • Роботи з датчиком дощу  – при фіксації дощу, робот одразу повертається на базу не виходить доти, доки дощ не закінчиться. Таким датчиком володіють газонокосарки AL-KO; STIHL та інші виробники.

Плюси: не виявлено

Мінуси: при частому випаданні опадів зростання трави прискорюється, робот менше виходить на виконання своїх функцій.

  • Роботи без датчика дощу – можуть працювати під дощем, не бояться випадання опадів. Завдяки прогумованим колесам з великим протектором газонокосарка-робот не ковзає і не шкодить газону. Компанія Husqvarna є правовласником цієї технології.

Ножова система

Буває двох типів:

  • Плаваючі ножі – ефективно косять траву, використовуючи кінетичну енергію крутного диска, на якому вони закріплені. При контакті з твердим предметом ножі ховаються, не завдаючи пошкоджень цьому предмету, зберігаючи свою загостреність. Ці ножі легко замінити, поновивши роботу робота.
  • Статичні ножі -  менш ефективні, вони жорстко встановлені на диску, при зіткненні з твердим предметом, можуть його пошкодити, завдавши шкоди як предмету, так і ножам.

Управління з телефону та система GPRS навігації

Режим косіння можна встановити двома способами:

  • Ручний спосіб керування – всі необхідні режими косіння встановлюються на панелі керування робота-газонокосарки.
  • Керування через мобільний додаток – Система підключення телефону до робота-газонокосарки має два типи:

А) Wi-fi - підключення. Відсутність інтернету не дає можливість керувати роботом з телефону, без сигналу він рухатиметься за старими налаштуваннями, встановленими раніше.

Б) GPRS навігація - керувати роботом можна на будь-якій відстані без прив'язки до інтернет – роутера. Головна умова наявність сім карти та грошей на цій сім карті.

Система зберігання та догляд за роботом

Система догляду за роботом має бути системною та постійною. Слід кожні один-два місяці міняти ножі або переставляти їх на 180 градусів (це відноситься до плаваючих ножів). Обов'язково чистити від скошеної трави, найкраще це робити спеціально підготовленою щіткою, хтось чистить за допомогою водяного напору, але треба враховувати, що ця рекомендація застосовна не до всіх роботів-газонокосарок.

Підготовка до зимового зберігання – потрібно зняти станцію, законсервувати дроти, помістивши у спеціальну коробку з гелієвим наповнювачем. Зарядити робота - газонокосарку на 75% для того, щоб іони всередині банок могли вільно рухатися, не поглинаючи потужність акумулятора. Слідкувати за тим, щоб заряд акумулятора не падав до мінімально допустимих значень, заряджаючи акумулятор з певною періодичністю, оптимальна температура зберігання повинна становити від 10 до 15 градусів за Цельсієм.

Як можна купити та встановити робот – газонокосарку?

Як правило, покупка відбувається після того, коли наші фахівці підготували свої рекомендації стосовно місця і квадратури газону, не завжди побажання клієнта можуть реалізуватися на практиці. Для цього вони виїжджають на місце майбутньої установки та роблять креслення на місцевості, погоджуючи побажання клієнта з реальними можливостями установки.

Так само робот можна встановити самотужки, але для цього знадобляться певні знання та зусилля.

У магазині JOHN STALEVAR, Ви отримаєте професійну консультацію щодо вибору та встановлення робота – газонокосарки. Наші фахівці виїдуть на місце та підготують рекомендації, які дозволять ухвалити правильне рішення. Телефон 800 502 911; 067 249 32 24.