Компресор із прямим приводом розрахований на незначні навантаження. Конструкція складається з ресивера, двигуна, манометрів та вихідних клапанів. Основна сфера застосування: невеликі СТО, гаражі, приватні будинки. Максимальний тиск до 8 бар.
Ресивер – металева ємність, у якій закачується повітря. Для компресорів із прямим приводом ресивер може бути від 3 до 50 літрів. При постійній роботі компресора бак слід перевіряти на наявність рідини, конденсату. Внизу бака встановлений невеликий кран для зливу конденсату, його потрібно обов'язково зливати, тоді ресивер не зазнає корозії. Багато брендових виробників, наприклад, Metabo дають гарантію на ресивер 10 років.
Невеликі ресивери підходять для невеликих завдань, для складніших робіт потрібно запас постійного тиску в баку, особливо це стосується фарбування деталей. Чим менший запас повітря в ресивері, тим частіше компресор буде включатися, створюючи поштовхи і перебої з повітрям, це може призвести до неякісного фарбування або до можливості продути систему поливу на ділянці при підготовці до зими.
Двигун із прямим приводом
Серце компресора складається з поршневого блоку та самого електродвигуна. Асинхронний електродвигун із мідною обмоткою витримує тривалі навантаження, тим самим забезпечуючи тривалий термін служби двигуна. Деякі виробники здешевлюють своє обладнання за допомогою заміни мідного дроту на обміднений або алюмінієвий, тим самим скорочуючи термін служби компресора.
Потужність двигуна може бути різною від 500 Вт до 2200 Вт.
Поршнева система може бути одноциліндрової або двоциліндрової. Що більше поршнів, то більше повітря на виході компресор може видавати.
Тиск
Компресор із прямим приводом видає максимальний тиск до 8 бар, для ручного пневмоінструменту цього цілком достатньо. Практично на всіх компресорах є два манометри: один показує тиск у ресивері, інший показує тиск на виході, який можна регулювати за допомогою вентиля.
Компресора потужністю понад 1800 Вт, бояться перепадів та низької напруги. Реле тиску приймає на себе все навантаження мережі, що може призвести до виходу з ладу та заміни цього механізму.
Для багатьох пневмоінструментів, таких як пневмостеплер обов'язковий показник для ефективної роботи, що видається максимальний тиск компресора. Якщо воно буде нижчим за мінімальне значення інструмента, тоді ефективність роботи буде мінімальною.
Потік повітря
При виборі компресора потрібно розуміти який пневмоінструмент буде використовуватися в роботі. Без зіставлення споживання повітря пневмоінструментом і видається компресором швидкості потоку повітря, ефективність може дорівнювати нулю.
Швидкість потоку повітря має два показники:
• Потужність всмоктування – показник вказує на кількість повітря, що всмоктується
• Швидкість подачі – показник вказує кількість повітря, яке подає компресор
Ці два показники відрізняються один від одного, тому що швидкість потоку повітря на вході завжди вища, ніж швидкість потоку повітря на виході. Тому при підключенні пневмоінструменту до компресора слід перевірити споживаний об'єм повітря цього інструменту, він може бути вищим, ніж показник швидкості потоку повітря на виході компресора. Порівняйте ці показники, і Ваша робота буде в задоволення.
Масляний або без масляний компресор
Компресори діляться за типом мастила на два види:
• Масляний компресор – застосовується в умовах, де потрібні тривалі навантаження на поршневий блок. Компресорна олія є мастильним матеріалом і одночасно служить для охолодження поршневої системи. Масло слід міняти через кожні 10-25 годин, якщо цим нехтувати це може спричинити заміну поршневого блоку і виходу з ладу компресора. Боїться перевертань.
• Без масляний компресор - застосовується в умовах, де потрібне "чисте повітря" без частинок олії, або де компресор працюватиме в різних положеннях по відношенню до землі. Наявність захисту від перевантажень захищає двигун від перегріву. Вимагає менших витрат за обслуговування.
Кількість фаз
Існує два види підключення до електромережі:
• Однофазні компресори – розраховані на стандартну електричну мережу 220 Вольт. Максимальний тиск, який встановлюється на таких компресорах, сягає 12 бар. Чим потужніший компресор, тим чутливішим стає до перепадів напруги в мережі. Трапляються випадки, коли компресор не може запуститися через великий перепад електрики.
• Трифазні компресори – розраховані на промислову електричну мережу 380 Вольт. У цій категорії переважають потужні промислові компресори із великим потоком повітря.
Плюси компресора з прямим приводом:
• Мобільність
• Ціна
• Низька ціна обслуговування
Мінуси компресора з прямим приводом:
• Маленький моторесурс у порівнянні з ремінним компресором. Поршневий блок перегрівається, тому що працює на тих же обертах, що і електродвигун.
Компресор із ремінним приводом розрахований на тривалі навантаження, за допомогою ременя відбувається зниження передачі від електродвигуна на поршневий блок. Завдяки зменшенню оборотів поршнева система не перегрівається, збільшуючи моторесурс компресора.
На такий вид компресорів ресивери встановлюються від 100 літрів і більше, це дозволяє ефективніше використовувати інструмент із великим потоком повітря.
Тиск може бути від 8 бар до 12 бар, зазначений тиск підходить для використання професійного інструменту та підкачування коліс у спецтехніці. В основному компресори, які видають тиск 12 бар і вище, розраховані на трифазну 380В напругу в мережі, при виборі потужного компресора враховуйте ці показники.
Потужність двигуна може бути від 2000 Вт та вище. Чим вища потужність, тим більший моторесурс. Як було зазначено, обов'язково слід знати яка обмотка електродвигуна.
При роботі з компресором враховуйте швидкість потоку повітря на вході та на виході, це дозволить правильно підібрати пневмоінструмент та якісно зробити роботу.
Плюси ремінного компресора:
• Тривалий термін служби
• Підходить для складних завдань
Мінуси ремінного компресора
• Ціна
• Погана мобільність
• Високе обслуговування
Популярні бренди
При виборі компресора ціни варіюються в залежності від бренду та країни виробника. Більшість компресорів представлених над ринком виготовляється у Китаї: Forte; Vulcan; Vitals; Сталь; Кентавр; Abac; Sheppach.
Для здешевлення своєї продукції деякі бренди замінюють в обмотці двигуна мідний провід на алюмінієвий. Зменшують діаметр поршневої системи, роблять менше літраж ресивера, зате ціна нижча за конкурентів. Але не варто думати, що так роблять усі бренди, що виробляються в Китаї.
Наприклад, бренди Metabo; Matari, Hunday основну частину своїх компресорів виробляють у Китаї, але повністю контролюють якість своєї продукції та витримують гарантію.
Італійці представлені: Fiac; Remeza. Всі якісні компресори укомплектовані електронікою «Condor», що дозволяє збільшити кількість циклів увімкнення/вимкнення компресора.
Сподіваємося, що ця стаття стала для Вас корисною та допоможе розібратися при виборі компресора. Великий асортимент компресорів Ви знайдете у нашому каталозі. При покупці в інтернет-магазині STALEVAR.UA Ви отримуєте гарантійну та післягарантійну підтримку, швидку доставку за адресою отримання, програму лояльності. Замовити можна будь-яким зручним для Вас способом, через кошик або за телефоном 0 800 502 911 (дзвінки безкоштовно).