Який рейсмусовий верстат обрати?
Для початку ми подивимося якими основними характеристиками відрізняються рейсмусові верстати, розповімо про їх особливості, після чого ви зможете вибрати кращий для себе. Також ви можете зв'язатися з нашими консультантами, які проконсультують і допоможуть вам у виборі. Більшість рейсмусов не сильно відрізняються характеристиками один від одного, але є ті, які потрібно виділити.
Потужність
1,8 кВт вистачить, щоб обробляти деревину твердих сортів як ясен, дуб або клен. 1,9 кВт досить для постійної роботи в майстерні з різними видами деревних порід. При маленькій потужності рейсмуса є можливість не добитися бажаного результату за один прогін. Також потрібно виділити чим більше потужність, тим простіше процес роботи, одночасно знімаючи по 3 мм деревини. З цього можна дійти висновку, що для виробництв і цехів нам знадобиться рейсмусовий верстат потужністю 3 кВт і вище.
Ширина та висота заготовок
Дуже важливий параметр, що впливає на габарити рейсмуса та на можливість обробляти заготовку великої ширини.
Кількість ножів та швидкість
Найчастіше в побутових і напівпрофесійних рейсмус використовується вал з двома або трьома ножами. Такі вали відмінно поєднуються з рейсмус, що мають велику швидкість обертання валу. За рахунок швидкості вала і кількості ножів, отримуємо гучність і вібрацію при роботі. Маючи маленьку швидкість ми отримаємо погано оброблену заготовку. Вали типу HELICAL, їх ще називають "кукурудза" за кількість ріжучих частин і форму у вигляді спіралі, зі швидкістю 4500 об / м акуратно і плавно стругають заготовку, знижуючи при цьому шум, вібрацію і енергоспоживання на відміну від валів з двома ножами.
Ножовий вал з двома ножами
Ножовий вал з трьома ножами
Ножовий вал HELICAL
Кількість ріжучих валів
Далі слід знати якими особливостями володіють верстати. За своєю конструкцією рейсмуси, діляться на:
Односторонні - такі верстати стругають заготовки з одного боку. Може бути як верхнє, так і нижнє розташування ріжучого валу.
Двосторонні - дані рейсмусові верстати стругають з двох протилежних сторін. Як правило, це верхнє і нижнє розташування ріжучих ножів.
Особливі - такі рейсмуси мають від трьох і більше ріжучих валів, що дає можливість обробити заготовку з усіх боків за один прохід і навіть виконувати профільну фрезерування.
Наявність подає і приймає столу
Це дуже важливий момент при роботі з довгими дошками. Столи рейсмуса необхідні, щоб заготовки не просідали, для виключення появи дефектів. Чим довше столи, тим з більш довгими заготовками можна працювати.
Висновки
Міні-майстерні відмінно підійде односторонній рейсмус потужністю до 1,9 кВт. Його буде достатньо для рейсмусованія дощок невеликих розмірів. Компактний розмір дозволить розмістити інструмент, не займаючи багато місця в майстерні.
Постійним майстерням буде вигідніше мати двосторонній рейсмус 2 - 3 кВт, що дає одночасну обробку двох сторін, тим самим підвищуючи продуктивність і швидкість роботи.
Цехах і виробництвам необхідний особливий рейсмус потужністю від 3 кВт і більше з можливістю обробки декількох сторін, що дасть продуктивність в виробничих масштабах, як у меблевих фабрик.
Який же рейсмусовий верстат вибрати? Сподіваюсь, наша стаття допоможе вам у виборі.