Якщо ваша дружина вас змушує повісити полки, куди вона зможе скласти свої речі, або у вас невеликий ремонт, то ваш не замінний помічник - це перфоратор. Завдяки прогресу купити перфоратор зараз не проблема, але асортимент настільки великий в магазинах що можна легко розгубитися, отже розглянемо докладно як вибрати перфоратор, на що звертати увагу і як зробити оптимальний вибір.

Перфоратор - це виріб яке призначене для буріння або свердління отворів в твердих матеріалах за рахунок ударного механізму. Принцип роботи полягає в руйнуванні структурі матеріалу за рахунок поступально обертальних дій робочого елемента. Перфоратор складається з наступних основних елементів як: ударний механізм, електричний двигун, передавальний редуктор, і патрон, всі ці елементи знаходяться в корпусі що і називається перфоратор.

І так розглянемо основні критерії для вибору перфоратора:

1) Тип перфоратора. Існує два типи даного вироби з вертикальним або горизонтальним двигуном. У горизонтальному двигун розташований відповідно до ударної осі горизонтально. У вертикальному перфораторі двигун розташований перпендикулярно ударної осі, за що іноді такий перфоратор називають L-подібним.

2) Потужність перфоратора - це головний показник так як перфоратор призначений для руйнування твердих матеріалів. Потужність перфораторів коливається від 500 до 2000 Вт. Якщо ви не плануєте займатися професійними ремонтами вам під дійде перфоратор 700 - 900 Вт.

3) Сила удару від цього показника залежить швидкість і ефективність роботи даного інструменту, ця сила вимірюється в джоулях (Дж) і прямо пропорційній залежності від потужності даного вироби. Так, наприклад, перфоратор 800 Вт і 2.8 Дж робить отвори діаметром не більше 26 мм, а великий перфоратор 1500 Вт і 15 Дж - отвори відповідно до 45 мм. У побуті буде доречно вибрати перфоратор 2,5 - 4 Дж.

4) Режими. В основному зустрічається три режимі.

- Свердлення - даний режим використовується для свердління в м'яких матері.

- Удар зі свердлінням - це основний режим в перфораторі і призначений для роботи з твердим матеріалом. Не плутайте перфоратор з ударного дриля, повноцінно дриль з функцією удару ніколи не замінить перфоратор, крім роботи з деревом, пластмаси, металу.

- Удар. В даному режимі обертальні дії відсутні, а присутній тільки удар. Перфоратор виконує функцію відбійного молотка.

Краще вибирати перфоратори, які мають всі три режим роботи, так як вони універсальні.

5) Патрон - це частина перфоратора яка зміцнює різні елементи (свердло, бур, коронка, зубило) найбільш поширені два типи патрона «SDS +» і «SDS max». Патрон «SDS +» найбільш поширені і мають хвостовик 10 мм. Патрон «SDS max» мають хвостовик 18 мм.

6) Вага перфоратора. Потрібно враховувати, так як це впливає на тривалість робочого циклу, тобто як довго ви зможете з ним працювати. За вагою перфоратори бувають від 2 до 12 кг. Легкі вважаються до 3 кг. Середні до 5 кг. Великі від 5 кг. Побутовий перфоратор має вагу 2.5 - 3.5 кг.

Крім основних критеріїв потрібно враховувати функції, це значно полегшить роботу:

- Антивібраційна система - захистить від негативу вібрації.

- Реверс - допомагає витягнути бур.

- Регулятор швидкості - допомагає визначити швидкість.

- Система Vario-lock - допомагає змінювати кут площини інструменту.

- Муфта анти заклинювання - захищаю двигун і оператора.

Дані функції зустрічаються в перфораторі є хорошим плюсом що знадобиться вам у роботі.

Пам'ятайте про правила безпеки використовуйте окуляри, антивібраційні рукавички, мастило для бурів.

Переконаний, що дане оповідання допоможе у виборі перфоратора, який вам стане в нагоді у вашому домі.

Працюй в задоволення!