Як зробити ідеальний газон?
Виростити гарний газон це трудомісткий і фінансово затратний процес, для справжніх цінителів природи. Але, труднощі, з якими вони можуть зіткнутися, не тільки не зупиняють, а й стимулюють. Половинчастого рішення цього питання не існує.
За газоном потрібен догляд як за «маленькою дитиною». Його потрібно удобрювати, косити і аерувати. У цій статті ми розповімо про аерації газону. Він являє собою механізовану дію за допомогою аератора.

 

Робота з аератором

Аератор - механізований засіб, який дозволить швидко і якісно вибрати стару траву, прорізати газон для надходження повітря і хімічних добрив, створити поглиблення в землі для підсіву насіння трави. Можна однозначно сказати, що аератор покращує якість газону, прибирає місця присвятив і скупчення трави в одному місці. Після аерації слід внести добрива, підсіяти траву в тих місцях, де газон дуже рідкісний. Як правило, аерацію проводять два рази на рік: навесні та восени, в ці проміжки часу утворюється стара трава «сіно» і мох.
 

При виставленні необхідної глибини аерації, слід розуміти: яка повинна бути глибина аерації, щоб прибрати кореневу систему бур'янів, моху не порушуючи комунікацій, які можуть проходити в цьому місці. Максимальна глибина аерації від 1 см до 10 см, все залежить від моделі аератора і встановлених ножів. Завжди роботу починайте на найменшому рівні поглиблення в грунт. Це дозволить визначити, наскільки ефективна аерація і, дотримати техніку безпеки. Не рідкісні випадки, коли починаючи роботу, відразу виставляють максимальну глибину, це призводить до пошкодження ножів і порушення проходять комунікацій.
 

Стару траву можна збирати в травозбірник на аераторі. Так само скошену траву «сіно» можна залишати на газоні, щоб потім граблями зібрати в сміттєвий мішок. Зазвичай виробники комплектують аератори травозбірником, але іноді пропонують як окрему опцію з подальшою купівлею.
 

Питання: якщо мішок для збору трави не йде в комплекті, чи варто вкладатися і купувати його? Все залежить від ситуації. Наявність травозбірника на аераторі не гарантує того, що вся стара трава потрапить в мішок. Багато користувачів вважають за краще після аерації зібрати всі граблями, або запускають газонокосарку для збору обраної трави. Наприклад, Хускварна, в професійній лінійці аераторів технологічно які комплектує обладнання травозбірником.
Не забуваємо, що все аератори, бензинові або електричні мають повітряну систему охолодження. За - цьому, час від часу давайте охолонути обладнанню, враховуйте погодні умови і розмір ділянки.
Ширина деки або ножів може досягати до 70 см, все залежить від класу техніки. Чим ширше дека, тим клас устаткування вище.

 

Аератор і скарифікатор, в чому різниця?

Головна відмінність аерації від скарифікації полягає в тому, що аерація прорізає газон ножами на певну глибину. Скарифікація вичісує газон тяганиною. Як було вище сказано, аерацію проводять два рази на рік, навесні та восени. Скарифікацію газону роблять кожен третій покіс, особливо це потрібно робити, якщо на газонокосарку встановили заглушку для мульчування трави. Що ж станеться, якщо цього не робити? Згодом газон перестає дихати і у вільних зонах починає формуватися мох.
 

Багато аераторів комплектуються насадкою для скарифікації, для інших ця функція є додатковою опцією. У професійних лінійках насадка для скарифікації взагалі не передбачена, тому що вони розраховані на великі площі, на цих газонах в основному працюють трактора, які збирають траву в травозбірник і не використовують функцію мульчування.
Насадки легко міняються місцями, це не вимагає спеціальних знань.

 

Електричні аератори

Даний вид аераторів набув широкого поширення, як в побуті, так і в професійній сфері через свою практичності. Тип харчування даного обладнання, електрична мережа. Це дозволяє швидко, без особливих зусиль підключити аератор і виконати поставлене завдання. Не потребує підвищеного догляду, по необхідності потрібно чистити вал від трави і точити ножи.
 

Устаткування може комплектуватися двома насадками для аерації і скарифікації, в комплект може входити травозбірник. Потужність двигуна від 1000 Вт до 2000 Вт. Єдиний мінус електричного аератора, це наявність кабелю, при роботі обов'язково фіксуйте для себе, де він проходить, щоб його не перебити.

Акумуляторні аератори

Все більше і більше стає популярним акумуляторна техніка, так як вона не вимагає значних фізичних і фінансових зусиль в її підтримці. Не потрібно лити масло, бензин, чистити фільтр, тягнути дріт. Вставив батарею і техніка готова до використання. Звичайно, за акумулятором потрібно стежити, вчасно заряджати, не наражати на повній розрядці, зберігати при температурі від 10 до 25 градусів Цельсій, тоді він прослужить від 3 років і вище. Не завжди одного акумулятора вистачає для виконання роботи, як правило, для оптимального виконання завдання потрібно мати дві батареї. Акумулятори можуть бути на 18 Вольт, 40 Вольт і 54 Вольта. Чим вище видається струм батареї, тим вище потужність обладнання. Так само слід підбирати батарею по ємності. Чим вище ємність акумулятора, тим довше за часом працюватиме техніка. Ємність батареї може бути від 2 до 12 Ампер / год.

Бензинові аератори

Дані аератори оснащуються бензиновими 4-тактнимі двигунами внутрішнього згоряння, масло і бензин заливаються в окремі баки, в цьому головна відмінність від двотактних двигунів. Розраховані на тривалу роботу, масло є системою охолодження і дозволяє експлуатувати техніку в професійних цілях. Слід пам'ятати що, потрібно вчасно міняти масло, в основному через 25 годин роботи і чистити повітряний фільтр. Потужність двигуна може доходити до 4000Вт. Це вже аератори професійного класу і застосовуються на великих ділянках. Для хобі класу встановлюють двигуни до 2000Вт. Цього цілком достатньо для обробки 5-7 соток газону.

Ручні аератори

Це граблі з великим загостреним зубом. Підходить для маленьких ділянок до 1 сотки.

  

Який бренд вибрати?

Вся техніка через якийсь час ламається, по - цьому при виборі керуйтеся наявністю сервісної підтримки. Пам'ятайте, що Ви купуєте техніку не на один рік, низька ціна не повинна стати якорем для ухвалення рішення про покупку, проаналізуйте історію бренду і після цього робіть свій вибір.
 

Такі бренди, як Хускварна, Алко, Штиль, мають довгу історію і хорошу сервісну підтримку через своїх дилерів. Так само можна розглянути китайських виробників, все залежить від бренду і бюджету на покупку необхідної техніки.
Сподіваємося, що ця стаття стала для Вас корисною і допоможе розібратися при виборі аератора. Великий асортимент аераторів Ви знайдете в нашому каталозі. При покупці в інтернет-магазині STALEVAR.UA, Ви отримуєте гарантійну і післягарантійне підтримку, швидку доставку за адресою отримання, програму лояльності. 
Зробити замовлення можна будь-яким зручним для Вас способом, через кошик або за телефоном 0 800 502 911 (дзвінки безкоштовні).