Що потрібно знати при виборі газонокосарки з бензиновим двигуном?

На ринку України представлені багато світових брендів, такі як Хускварна, Штиль, Оле-Мак, Алко, Хюндай, а так само дуже багато Китайських брендів. На що слід звертати увагу при виборі даної техніки:

Основні характеристики, за якими підбирають газонокосарку:
 

•    Потужність

•    Країна виробник

•    Ширина косіння

•    Обсяг травозбірника

•    Система пересування

•    Вага

•    Наявність мульчування

•    Тип запуску

•    Висота стрижки газону

•    Підключення води для мийки

•    Розмір коліс

•    Матеріал деки

 

Потужність і виробник двигуна

На бензинових газонокосарках ставлять чотиритактний двигун, його перевага полягає в тому, що він витримує тривалі навантаження, так як масло і бензин заливається окремо.

Важливо, підбирати газонокосарку, щоб потужність мотора відповідала площі газону, чим більше територія, тим потужніше він повинен бути. Параметри підбору квадратні метри / потужність в ватах:
 

Площа,м2  Потужність,Вт
300 1000 – 1200
600 1400 – 1600
1000 1800 – 2100
1500 2500 – 2700
2000 3200 і більше

Виникає питання: чи можна косити 1000 Ватною газонокосаркою на 10 сотках? Можна, тільки треба знати, що всі двигуни мають повітряну систему охолодження, потрібен час для охолодження двигуна. Якщо Ви все-таки зважилися на цей подвиг, тоді робіть більше перервою в роботі.

Варто звернути увагу на марку двигуна: в основному на ринку представлені торгові марки Honda, Briggs & Stratton, Kawasaki, Husqvarna, Al-ko, і ряд інших китайських виробників Lancin, Weima і т.д

Мотори торгових марок Lancin і Weima зарекомендували себе з позитивного боку, так як це аналоги японської ТМ Honda, його ставлять багато виробників.

Газонокосарки з двигунами Honda, Briggs & Stratton, Kawasaki, Husqvarna, Емак займають по праву лідируючі позиції в галузі за якістю своїх виробів, але цінники у них будуть вищими, так як ці мотори набагато витривалішими своїх китайських аналогів.

Обов'язкова умова при виборі газонокосарки на підставі двигуна, це наявність сервісної підтримки, так як навіть імениті бренди можуть погано виконувати свої гарантійні і післягарантійні зобов'язання по запчастинах, не кажучи вже про бренди китайських виробників.
 

Яку вибрати ширину косіння?

Все залежить від ділянки. Територія, на якій посаджено багато дерев стає складною для маневрів, по - цьому слід розглядати газонокосарку з меншим діаметром деки. Газонокосарка з широкою декою підійде для великого газону, на якому не потрібно маневрування, так як це буде економити Ваш час, гроші і берегти двигун.

Ширина косіння визначається по довжині ножа. Основні розміри складають 40-42 см, 46-47 см, 50-56 см.
 

Який вибрати обсяг і матеріал травозбірника?

Обсяг травозбірника відповідає розміру деки, чим більше розмір деки, тим більше обсяг травозбірника на газонокосарці. За - цьому не дивуйтеся, якщо на деці в 40 см травозбірник буде стояти менше, ніж на газонокосарці з декою в 56 см. Обсяг вимірюється в літрах, мінімальний обсяг може становити від 25 літрів до максимальних 80 літрів.

Матеріал травозбірника ділиться на два види: тканинний і пластиковий. Який краще? З цього приводу йдуть довгі суперечки, у кожного виду є свої переваги і недоліки.

Тканинний травозбірник має головна перевага, він легко складається, займає мало місця при зберіганні і транспортуванні. Так само не оспоримим фактом є, повне заповнення заявленого обсягу скошеною травою. При косінні в деці створюються вихрові потоки, далі повітряний потік викидає траву в травозбірник. Для кращого заповнення повітрю потрібно вийти назовні через травозбірник і в цьому випадку технічна тканина дозволяє циркулювати більшого об'єму повітря. Мінус цього, полягає в тому, що він може порватися, хоча на брендових газонокосарках вони досить міцні і служать не один рік.

Тепер перейдемо до травозбірника із пластику, у нього так само є свої плюси і мінуси. Багато хто віддає перевагу пластиковий, тільки через те що його можна помити з мийки високого тиску. Заповнюваність залежить від кількості прорізів на самому травозбірник, чим менше прорізів, тим гірше заповнюваність. В основному пластиковий травозбірник не розбирається, по - цьому його важче привести в режим зберігання або транспортування.
 

Який тип пересування на газонокосарці краще - самохідний або НЕ самохідний?

Самохідний тип пересування підійде для великих територій, горбистих ділянок, де потрібно докладати більше зусиль при косінні трави. Так само вага газонокосарки впливає на її маневреність, ніж ширше дека і могутніше двигун, тим вага газонокосарки буде більше, чим більше вага, тим важче їй управляти. Для більш комфортного управління самохідної газонокосаркою існує додаткова опція - варіатор руху. Це пульт керування трансмісією, який розташовується на рукоятці газонокосарки, яким можна підвищувати або знижувати швидкість в залежності від території ділянки.

Головний мінус самохідної газонокосарки полягає в тому, що з часом або з не правильною експлуатацією шестерні редуктора злизуються і, система, яка призводить газонокосарку в руху виходить з ладу. Тоді доведеться звертатися в сервісний центр для усунення

Мабуть, найголовніший плюс НЕ самохідної газонокосарки полягає в тому, що вона більш придатна для роботи на маленьких територіях, де переважають дерева і чагарники, так як доводиться більше маневрувати і крутитися на місці, в таких ситуаціях самохідна система піддається більшому зносу, ніж відсутність такої . Та й ціна на НЕ самохідну газонокосарку, як правило, на 20% нижче, ніж на газонокосарку, має самохідний тип управління.
 

Як підібрати газонокосарку за вагою?
Вага газонокосарки заздрості від трьох чинників: потужності двигуна; ширини і матеріал деки; чи має газонокосарка привід на колеса чи ні. Кожна перерахована опція може додати вагу, чим потужніший двигун, тим вага двигуна більше, ніж ширше дека, тим вага деки більше, наявність приводу на колеса так само збільшує вагу газонокосарки. Двома головними факторами підбору газонокосарки залишаються - комфорт в роботі і функціональність.

 

Яку деку вибрати - металеву або пластикову?


Корпус або дека газонокосарки може бути виготовлена з трьох видів матеріалу: метал, ударостійкий композит, АВС - пластик. Дека з матеріалу АВС - пластик довго не прослужить через вібраційного дії, що передається від двигуна на саму деку. За - цьому зупинимося на двох основних матеріалах, з яких виготовляється корпус газонокосарки - метал і ударостійкий композит.

Все більш стають популярними Газонокосарка, у яких дека Виготовлена з ударостійкого композиту. Основні Переваги цього матеріалу полягають у тому, що ВІН зменшує Вагу Газонокосарка, збільшує маневреність, що не іржавіє, в міцністю НЕ поступається металевий декам, догляд мінімальній.
 

Чи потрібна функція мульчування на газонокосарці?
Головне питання при косінні трави - куди дівати скошену траву? Як, правило, відповідь: Слід купити газонокосарку з функцією мульчування. Мульчування в газонокосарці - це процес перебивання трави в більш дрібну фракцію за допомогою спеціального мульчущого ножа і заглушки встановлюється в канал викиду трави в травозбірник. Не кожна газонокосарка комплектується таким ножем і заглушкою, але якщо така функція присутня цінник на цю газонокосарку небагато вище, ніж на газонокосарку, яка не володіє такою функцією.

Мульча це природне добриво, яке сприяє росту трави і формуванню густого газону. Але не слід спокушатися думаючи, що купивши газонокосарку з функцією мульчування, можна більше не удобрювати і не прибирати траву. Але тут починається найцікавіше, що доглядати і прибирати траву потрібно якщо не більше, то не менше так це точно.

Так як при кожному косовиці перебита трава формує шар, який закриває доступ повітря і добрив до коріння трави. Через НЕ яке час трава починає хворіти, між травою починає рости мох, поступово він починає витісняти траву. За - цьому після третього - четвертого покосу слід робити скаріфіціровання газону (про це ми напишемо в наступній статті) - прибирання старої трави і моху.
 

Види типу запуску газонокосарки?
Види запуску поділяються на два види: механічний і електрозапуск. Найпоширеніший вид - це механічний, смикнув шнур і газонокосарка запустилася. Газонокосарки з механічним запуском поділяються на два види: легкий і складний запуск. Легкий запуск, газонокосарка заводиться легко, але є газонокосарки, в яких смикаєш, смикаєш цей шнур, поки він в руках не «залишиться». За - цьому при покупці газонокосарки з механічним запуском зверніть увагу на легкість запуску.

Електричний спосіб запуску газонокосарки - це комфорт в роботі, де не потрібно прикладати багато зусиль, щоб запустити газонокосарку. Цей спосіб запуску, так само ділиться на кілька видів: запуск за допомогою ключа; запуск за допомогою ключа і кнопки; запуск за допомогою важеля старту і акумулятора. Головний мінус таких газонокосарок - це їх ціна, так як вона вище на порядок в порівнянні з газонокосарками механічного способу запуску.
 

Виставлення висоти на газонокосарці
Є кілька типів регулювання висоти: централізована, двоступенева, чотирьохступенева.

Централізована система являє собою важіль, який регулює одночасно висоту всіх чотирьох коліс. Зручність не заперечна, але при змішаній місцевості дана система може бути не настільки ефективна, як двоступенева або чотирьохступенева регулювання висоти.

Двоступенева система включає в себе систему регулювання висоти за допомогою важеля, який встановлений на задніх колесах, він може одночасно піднімати тільки два задніх колеса. На передніх колесах стоїть окремий регулятор на кожне колесо, що дає можливість підлаштувати газонокосарку під конкретну ділянку.

Чотириступінчаста система не має центрального важеля, але має регулятори висоти на кожне окреме колесо.

 При виборі системи регулювання висоти слід детально розглянути ландшафт, в якому буде працювати дана газонокосарка. Кожна з перерахованих систем має свої переваги і недоліки.
 

Чи потрібен штуцер для мийки на деці газонокосарки?
Наявність штуцера полегшує миття внутрішньої частини деки, принцип роботи наступний: потрібно під'єднати шланг з водою в цей роз'єм, при включеному двигуні подати воду для того щоб ніж під тиском води зміг збити траву зі стінок деки. Якщо штуцер для мийки не встановлено, доведеться піднімати газонокосарку і мити внутрішню частину деки напором води з вимкненим двигуном.

 

Розмір коліс 

Газонокосарки поділяються за величиною коліс на два види: маленькі колеса і великі колеса. Коли місцевість горбиста, є западини, тоді варто розглядати газонокосарку з великими колесами. Якщо ділянка рівна різниці між маленькими і великими колесами немає.

Сподіваємося, що ця стаття стала для Вас корисною і допоможе розібратися при виборі газонокосарки. Великий асортимент газонокосарок Ви знайдете в нашому каталозі. При покупці в інтернет-магазині STALEVAR.UA, Ви отримуєте гарантійну і післягарантійне підтримку, швидку доставку за адресою отримання, програму лояльності. Зробити замовлення можна будь-яким зручним для Вас способом, через корзину або за телефоном 0 800 502 911 (дзвінки безкоштовні).