Інструмент який повинен бути в кожному домі - болгарка. Сьогодні ми розглянемо як оптимально вибрати болгарку під наші потреби, але не переплатити зайвого.

Болгарка бере свій початок в нашій країні з часів СРСР, з далекого 1969, коли з Болгарії були завезені перші моделі УШМ. Вони швидко набули популярності серед будівельників під цікавою назвою - болгарка.

Також цікаво, що завезені вони були в основному для шліфування і менше для відрізки. Сьогодні використання даного інструменту значно еволюціонувало, вже важко уявити наш побут без нього. Болгарка використовується на всіх етапах ремонту або будівництва, за допомогою УШМ можна проводити шліфувальні роботи, відрізання практично всі види матеріалів: бетон, цегла, залізо, пластик, шифер, плитка, скло, і навіть дерево.

Як завжди трапляється, болгарка зустрічається або професійна або побутова.

Побутова, як правило, має невелику потужність (від 600 до 1000 Вт.) І незначну продуктивність - приблизно 8-10 хвилин відпочинку на 5 хвилин інтенсивної роботи.

Професійна болгарка здатна продуктивно працювати від 1 до 3:00 з невеликим відпочинком. Вона значно потужніше - від 1000- 2500 Вт.

Отже, почнемо вибирати болгарку.

По-перше потрібно вибрати радіус кола, яким будуть проводитися роботи. Існують кола діаметром від 115 до 230 мм. Щоб розуміти, яку товщину зможе прорізати обраний радіус, потрібно взяти коло діаметром наприклад 125 мм, розділити на два, і ще раз розділити на два - буде приблизно 31 мм - глибина, яку зможе прорізати це коло.

Як вибрати УШМ по радіусу

Радіус 115 використовується для незначних робіт, зазвичай для шліфування, так як цей інструмент має невелику вагу, його можна використовувати на висоті.

Радіус 125 - дуже популярний розмір, тому що крім шліфування його використовують і для різання. Також невелику вагу, досить значна потужність, і величезний асортимент дисків для різання будь-якого матеріалу робить цей розмір дуже популярним в побуті.

Радіус 150 - це практичний розмір, менш популярнішим 125, але зазвичай саме він використовується для шліфування.

Радіус 180 - таку болгарку не можна віднести до класу маленьких, це щось посередині. Її використовують для підрізування матеріалу, а це значить, що для точних робіт даний інструмент вже не підійде.

Радіус 230 - велика болгарка, яку використовують для порізу матеріалу від пластика до металу. Для шліфування вона не зовсім підійде, так як має великий радіус диска, вага, і потужність. Цей інструмент в основному використовують на будівництві.

Як вибрати КШМ по потужності?

Зверніть увагу на потужність болгарки, від потужності залежить швидкість і товщина матеріалу, який ви обробляєте:

- 115 - доречна потужність до 700 Вт

- 125 - до 1000 Вт.

- 150 - до 1200 Вт.

- 180 - 1500 Вт.

- 230 - от 2000 Вт.

Швидкість у кожного розміру інструменту також відрізняється:

- 115 - 11000 об. /хв.

- 125 - 10000 об. /хв.

- 150 - 9000 об. /хв.

- 180 - 8500 об. /хв.

- 230 - 5600 об. / хв.

Для точної роботи потрібно КШМ з регулюванням обертів. Як правило, це болгарка розмір 125, і коливанням від 2500 до 10000 обертів на хвилину.

Зустрічається КШМ з функцією м'якого запуску. Переважно, цією функцією обладнають великі і потужні інструменти, загладжує пусковий ривок.

Якщо болгарка буде використовуватися для роботи де багато пилу, раджу поцікавитися спеціальними моделями з пило викидом. Так, така модель дорожче, але ресурс роботи в екстремальному середовищі значно збільшиться.

Вибираючи болгарки для будинку або для професійної роботи, пам'ятайте про техніку безпеки, захищайте руки та очі!

Працюйте в задоволення!