Який стрічкопильний верстат по металу вибрати?

  

У цій статті допоможемо вам визначитися у виборі стрічкопильного верстата по металу. Розповімо про особливості і важливі характеристики. Також ви можете звернутися до наших консультантів, які професійно і якісно вас проконсультують.

Почнемо з того, що визначимося, для яких завдань нам потрібен стрічкопильний верстат. Відштовхуючись від завдань, ми зможемо розглянути особливості конструкції і характеристики. Нижче фотографії двох різних за своєю конструкцією та характеристиками стрічкопилкових верстатів по металу.

 

 

Найголовнішим плюсом стрічкопильного верстата є прецизійний рез і можливість рівно різати великі заготовки. Вибір кута різу допоможе відрізати шматок металу під потрібним кутом, що дуже важко зробити ручною ножівкою по металу. Заощаджуючи час і сили, стрічкопильний верстат допомагає швидко і чітко вирішити поставлені завдання.

 

  Види стрічкопилкових верстатів 

 

Переносний стрічкопильний верстат: процес різання здійснюється вручну оператором. Переносні стрічкопильні верстати призначені для різання невеликої кількості металу. Застосовується в побутовому використанні, штучному виробництві, а також на будмайданчиках і в майстернях. Мають ширину ріжучого полотна - 13 мм, без підведення МОР (мастильно-охолоджувальної рідини). Максимальний діаметр відрізається прутка до 50 мм.

Напівавтоматичні стрічкопильні верстати призначені для різання повнотілих, порожнистих матеріалів. Оснащений регульованою гідравлічною системою, що дозволяє плавно опускати ріжучу раму на заготовку. Подача СОЖ запобігає нагрів полотна і заготовки, що значно подовжує термін служби і якість різу. Гідравлічний затиск заготовки значно прискорює підготовку до роботи. Такий напівавтоматичний стрічкопильний верстат більше підходить для невеликих цехів і майстерень. Ширина ріжучого полотна - 20 мм. Максимальний діаметр відрізається прутка до 150 мм.

 Автоматичні стрічкопильні верстати призначені для великих цехів і виробництв. Автоматична подача заготовки робить роботу повністю автоматичної. Слід вказати параметри різання. Автоматичне опускання і підйом ріжучої рами, подача СОЖ, що обертається щітка для видалення стружки з стрічкового полотна. Ширина полотна - 27 і 34 мм. Максимальний діаметр відрізається прутка до 330 мм.

 

  Висновки 

 

Основною характеристикою для вибору стрічкопильного верстата є максимальний діаметр заготовки, який може розрізати верстат. Далі, потрібно розглянути можливість регулювання кута різу, що дає нам багатозадачність інструменту. Наявність системи подачі МОР - важливий параметр, який визначає наскільки довго ми зможемо працювати верстатом, виключаючи при цьому перегрів і деформацію ріжучого полотна. Система очищення ріжучого полотна від стружки продовжить термін служби верстата, не даючи стружці забиватися всередині верстата.

Для робіт з металом невеликого діаметру підійде переносний стрічкопильний верстат. Такого верстата вистачить для порізки арматури, профілю, труб. З недоліків можна виділити недовгий час роботи, оскільки ріжуче полотно нагрівається і потрібно давати відпочити верстата.

Для активних робіт з різання труб або профілю підійде напівавтоматичний стрічкопильний верстат. Встановлена гідравлічна система опускання ріжучої рами трохи автоматизує процес. Можливість різати під кутом теж буде плюсом для такого верстата. На деякі моделі встановлена система МОР, час роботи без перерв збільшено.

Для масштабних робіт, таких як порізка металу, на заготовки підійде автоматичний стрічкопильний верстат. Такий верстат необхідний цехам і виробництвам. В запасі маємо багатий функціонал, від автоматичної подачі заготовки до автоматичного видалення стружки з контейнера.