На сьогоднішній день клейові пістолети захопили наші будні і стали дуже популярні в будівництві, особливо в своєчасному використанні. Простота використання і надійність з легкістю захопили серця багатьох користувачів. Клейовий пістолет можна сміливо віднести до категорії таких корисних і незамінних помічників домашніх майстрів, умільців та професіоналів в сфері будівництва, ремонту і так далі.

Клейові пістолети представлені величезним асортиментом в нашій країні, а отже необхідно розповісти як вибрати клейовий пістолет, щоб користування приносило задоволення.

І так почнемо розгляд даної теми:

1) Клейовий пістолет - це виріб для склеювання. Принцип роботи простий, як все геніальне - клейовий пістолет під дією електроенергії розігріває патрон більше 100 градусів, в свою чергу натисканням на курок клейовий стрижень моментально плавиться і подається на матеріал для подальшого склеювання, три хвилини і матеріал міцно склеюється.

2) Матеріали який можна склеювати пістолетом: папір, картон, кераміка, пластмаса, метал, дерево, гума, скло і навіть квіти. Ось чому цей інструмент так популярний, і використовується у всіх галузях.

3) Як завжди вибір стоїть - професійний або побутовий? Критерії до професійного інструменту - швидкість подачі клею, і можливість працювати 24 години на добу. До побутових все простіше, але майте на увазі - дуже дешевий виріб також швидко зламається.

4) Вибираємо пістолет по діаметру патрона. Існує два стандарти на 7 мм і 11 мм. Для побутового використання підійде 7 мм, для ремонтних робіт або там, де великий обсяг робіт потрібно вибирати 11 мм.

5) Температура в клейового пістолета від 100 до 500 градусів. Для побуту вистачає і 100 градусів.

6) Кожен клейовий пістолет має потужність, а отже чим вище потужність, тим швидше пістолет нагріється і буде придатним до роботи. Інтервал нагріву від 3 до 8 хвилин. Для побуту рекомендується вибирати інструмент який нагрівається за 4 хв. Так нагрівальний елемент проіснує більше.

7) Звертайте увагу на курок він повинен бути зручним. Існують моделі без курка, але там стрижень направляється за допомогою пальців, так він дешевше, але незручний у використанні.

8) Також звертайте увагу на гарантію.

Процес склеювання за допомогою клейового пістолета досить економічний, адже клейові стрижні коштують відносно недорого (часом на 75% менше, ніж рідкі клей такого ж обсягу)

Вибір клейового пістолета різноманітний і великий. Але тепер ви знаєте, на які параметри необхідно звернути увагу перед покупкою. Відмінні варіанти є у виробників зі світовим ім'ям - MIOL, BOSCH, STANLEY, TOPEX.