Сімейство - лобзикові, клас - побутові і професійні. Які ознаки?

Якщо ви зібралися робити ремонт, або ви професійний будівельник, то такий інструмент як електролобзик вам стати в нагоді.

Таким чином, давайте розберемося, що це за інструмент, навіщо він потрібен і як вибрати те, що відповідає вимогам? Отже, поїхали.

Спочатку давайте ми розберемо, що таке електролобзик. Отже, це продукт, який найкраще взяло свій початок з ручного лобзика, але в еру швидкої автоматизації його оснастили електродвигуном. Призначення електролобзика - це виконання великого обсягу роботи: розрізання різного матеріалу і різної конфігурації, поперечного, уздовж або фігурного різання. Зазвичай використовують для різання таких матеріалів, як гіпсокартон, пластик, дерево, залізо, ламінат, керамічна плитка.

Давайте спочатку ми дамо відповідь на таке питання: «Який же клас інструменту вибрати професійний або побутовий?».

Побутовий інструмент застосовується не завжди, тому і потужність восновном маленька і набір функцій дуже простий. Товщина, яку зазвичай ріже цей лобзик, 50 мм для дерева і 2 мм для металу. Цього достатньо для вирішення простих завдань в побуті.

Професійний клас, навпаки, призначений для великих навантажень, виконання об'ємних робіт, товщина збільшується. Так для дерева 140 мм і метал до 10 мм. Вибираючи клас, необхідно орієнтуватися на товщину матеріалу, з яким ви будете працювати.

Виходячи з перерахованого вище, визначимо основні критерії, на які потрібно звертати увагу:

1) Потужність - чим вище потужність, тим товщі матеріал може різати електролобзик. Наприклад, в побутових - потужність до 500 Вт, в професійних - від 700 Вт.

2) Частота ходу - одна з важливих характеристик, впливає на швидкість розпилу матеріалу. Зазвичай, частота коливається від 0 до 2700 ходів в хвилину, бувають і до 3200.

3) Система заміни полотнища - теж важливий фактор, так як впливає на комфортність роботи. Зустрічаються два різновиди: або полотно кріпиться за допомогою гвинтів або пружинна система.

4) Регулювання частоти ходу. Зверніть увагу, ця характеристика важлива, якщо ви використовуєте велику різноманітність матеріалу, так як це важливо для чистоти різу.

5) Підключення до пилососа. Якщо обсяги великі, це не завадить, так як при роботі з деревом крихітні частини потрапляють в легені, що негативно впливає на здоров'я.

6) Тип інструмента. Їх всього два: або це скобоподібні, застосовується для лінійного різу, або грибоподібні, який переважно застосовується для фігурного різу.

Зваживши вище наведені критерії, прийшовши в магазин і вибравши інструмент, який задовольнить вашим вимогам по роботі і гаманцю, не забувайте про техніку безпеки, бережіть себе і будьте уважні!

Ваш помічник Джон Сталевар!